Zaopatrzenie budowy najlepiej robić w jednej i tej samej hurtowni budowlanej

building-1080596_1280Jeżeli budujecie swój wymarzony dom albo macie w planach jego budowę to doskonale pewnie wiecie, że o wszystkie materiały budowlane musicie zadbać we własnym zakresie. Firma budowlana, która będzie dla Was budować pewnie może również zamówić towar w Waszym imieniu, ale na pewno o wiele lepiej będzie, jeśli każdy inwestor zamawia materiał we własnym zakresie. I tak przecież wszystko zamawiane jest według poleceń majstra, który prowadzi całą budowę. Co bardzo ważne, w kwestii związanej z zamawianiem materiału na dowolną budowę najlepiej robić to przez cały okres budowy w jednej hurtowni. Dzisiaj hurtownie budowlane doskonale znają potrzeby Polaków i w zasadzie każda hurtownia oferuje pełen asortyment budowlany. Począwszy od piasku, cementu czy żwiru a na gniazdkach i kontaktach kończąc.
Zastanawiacie się pewnie, dlaczego cały materiał najlepiej zamawiać w jednej hurtowni? Ma to kilka swoich plusów. Po pierwsze – będziecie traktowani bardziej preferencyjnie, jako stali klienci będziecie prawdopodobnie mogli zwrócić niewykorzystane materiały. Po drugie – po pierwszych dwóch zamówieniach pewnie będzie wystarczył telefon, żeby zamówić kolejną partię materiału. Po trzecie – wiadomo, że dla stałych klientów każdy sprzedawca zawsze ma przygotowaną dobrą ofertę i duże rabaty. No i po czwarte i najważniejsze – na cały zamówiony materiał będziecie mogli otrzymać jedną wspólną fakturę, dzięki czemu nie trzeba się martwić o zbieranie wszystkich paragonów. Cała faktura uwzględni już ewentualnie wykonane zwroty, które normalnie trzeba by rozliczać według kompletnych zasad fiskalnych.
Zanim w którejkolwiek z hurtowni zamówimy jakikolwiek materiał budowlany warto też wykorzystać argument bycia stałym klientem przy okazji budowy. Nie zaszkodzi przecież spróbować wynegocjować rabatów albo lepszych warunków dostaw czy dodatkowych do budowy gratisów od firmy. Każdy sklep czy każda firma zawsze patrzy przychylniej na swoich stałych klientów. I warto ten fakt wykorzystać przy ewentualnym negocjowaniu cen z hurtownią budowlaną. Bo hurtownie też zdają sobie sprawę z tego, że zamawianie u nich materiałów budowlanych do budowy domu to co najmniej kilkadziesiąt tysięcy złotych przychodu ze sprzedaży.

Add Comment