Kilka ciekawych narzędzi przydatnych do budowy i remontu

building-1080603_1280Budowa czy remont, dom czy mieszkanie, warto znać kilka bardzo fajnych patentów na ułatwienie sobie życia. Nawet, jeśli nie jesteśmy specjalistami i fachowcami od remontów czy budów to warto wiedzieć o tym, jakie narzędzia mogą nam bardzo te prace ułatwić. Poniższy tekst będzie trochę chaotyczny, bo podsuniemy Wam pomysły, które nawiną się nam na myśl w trakcie pisania tego artykułu. Gdyby jednak zacząć od budowy domu to oczywiście żadna budowa nie pójdzie bez betoniarki, którą będzie się robiło odpowiednią zaprawę murarską czy jak sama nazwa wskazuje beton. I to w zasadzie tyle, co przychodzi Nam na myśl kiedy piszemy o budowie domu. No może warto w tym miejscu wspomnieć o jeszcze jednym narzędziu a mianowicie dalmierzu. Jest to urządzenie elektroniczne mierzące odległość pomiędzy urządzeniem a dowolnym punktem na wprost niego. To doskonałe urządzenie, które pozwoli zmierzyć odległości pomiędzy stawianymi ścianami czy pomiędzy ścianą a oknem. Zastosowań tego urządzenia jest mnóstwo. Najbardziej zaawansowane technologicznie urządzenia zmierzą również powierzchnię sześcienną Waszego pomieszczenia a także wyślą wszystkie pomiary bezpośrednio do aplikacji w Waszym smartfonie.
Do remontu mieszkania i związanego z takim działaniem malowania ścian może się przydać szereg ciekawych narzędzi. Najważniejsze będą oczywiście wałki do malowania, do których niezbędny może się okazać kij teleskopowy. Taki kij umożliwi pomalowanie wszystkich trudno dostępnych z ręki miejsc. Jeśli jesteśmy już przy malowaniu to warto odnotować również kwestie związane z oddzieleniem linią prostą malowanego na biało sufitu od malowanych innym kolorem ścian. Żeby dwie te powierzchnie oddzielić od siebie równiuteńką linią należy użyć popularnej taśmy malarskiej. Najpierw przyklejamy ją równiutko na ścianie, wcześniej malując na gotowe sufit. Taśmę malarską należy przykleić na białą farbę, bo to z niej ma powstać równa linia. Reszta działania w tej kwestii jest znana każdemu. Jeśli z kolei robicie w domu sobie gładź gipsową to koniecznie warto zaopatrzyć się w szlifierkę podłączoną do odkurzacza przemysłowego. Dzięki temu można swobodnie szlifować ściany nie bojąc się o rozprzestrzeniający się dookoła brud i dokuczliwy pyłek. Sam odkurzacz przemysłowy to też jest narzędzie niezastąpione w trakcie remontu. Dzięki temu narzędziu można śmiało trochę nabrudzić po to, żeby wszystko móc potem bardzo szybko poodkurzać.
Do remontu domu czy mieszkania na pewno przydadzą się również wiertarki, szlifierki i tym podobne urządzenia elektryczne, którymi można wykonać wiele prac przy okazji remontu. Na przykład związanych z zawieszeniem półki czy poskładaniem nowych mebli. Dzięki wiertarce przywiesimy też na ścianę obraz. Ale nic z tych zadań się nie uda, jeśli nie będziemy mieli poziomicy, a więc popularnej na śląsku waserwagi. Oczywiście, poziomice znane są z tego, że są długie i mają takie przeźroczyste pole w środku a w nim pływającą kuleczkę czyli pęcherzyk powietrza tak naprawdę. Jednak dzisiaj można kupić poziomice laserowe i to takiej klasy, że można je przykleić do ściany w dowolnym miejscu. Ponadto najlepsze laserowe poziomice potrafią świecić laserem w kilku kierunkach jednocześnie, dzięki czemu można wyznaczyć nie tylko linię prostą ale również wszelakie kąty. Warto zainteresować się czasami nowościami w technice budowlanej. Czasem dobrze jest się wybrać do któregoś z budowlanych marketów i podejrzeć jakieś ciekawe rozwiązania. Następnie te rozwiązania można kupić i zabrać ze sobą do swojego domu bądź mieszkania na remont.

Add Comment