Pomysł na prezent dla majsterkowicza

Chcesz podarować praktyczny prezent miłośnikowi naprawiania, montowania, przykręcania i piłowania? Z jakiego prezentu może się ucieszyć „złota rączka” ? Sprawdź propozycje, które będą praktyczną niespodzianką dla faceta.

Skrzynka na narzędzia

Dlaczego to warty przemyślenia pomysł?  Dzięki niej można przechowywać  w jednym miejscu drobne lub większe narzędzia w dużej ilości. Skrzynek nigdy nie za wiele. Majsterkowicz prędzej czy później zaczyna odczuwać potrzebę posiadania nowego miejsca do przechowywania swoich akcesoriów. Często też mocno eksploatowane skrzynki zużywają się i wymagają wymiany.  Na rynku znajdziemy skrzynki z pojemnikami i schowkami, w różnych rozmiarach. Warto poczytać o wytrzymałości danego materiału, z którego zbudowana jest skrzynka.  Jeżeli nie jesteśmy pewni,  zdecydowanie lepiej kupić na początek mniejszą skrzynkę i sprawdzić jej trwałość. Jeżeli narzędzia będą często przenoszone, trzeba też zwrócić uwagę na wygodną rączkę.

Sakwa narzędziowa

Z sakwą na narzędzia jest jak z tą damską torebką, każda jest inna i dobrze jest posiadać różne egzemplarze. Są sytuacje w pracy, w których najlepiej się sprawdzi duży, pojemny pas narzędziowy, a są takie, w których bardziej by przeszkadzał, niż pomagał. Wtedy wygodniejszy będzie mały, na garść wkrętów, miarkę oraz ołówek.

Zestaw kluczy nasadowych

Poręczna walizka wypełniona kluczami nasadowymi, bitami i innymi drobiazgami, to komplet, który można mieć zawsze przy sobie. Narzędzia w garażu, warsztacie, szopie to jedno, a taki niewielki zestaw można wozić w bagażniku lub trzymać w mieszkaniu. Szczególnie że najczęściej takie zestawy są sprzedawane w metalowych kasetkach. Dzięki temu taka walizka jest wytrzymała i pozwala na wygodny transport.

Laser liniowy

Laser liniowy to urządzenie pomiarowe, które pozwala na uzyskanie precyzyjnych wyniki pomiarów. Dla majsterkowiczów, dla których ważną jest precyzyjność,  wydaje się niezbędne. Przykładowo Laser liniowy z miarką Bosch Atino umożliwia samodzielne wyznaczenie poziomu lub pionu w celu powieszenia na ścianie półki, ramek, tapety. Ponadto  może się również przydać przy poważniejszych pracach remontowo — budowlanych. Jest poręczny, mieści się w kieszeni i zdecydowanie wygodniej się z niego korzysta niż z klasycznej poziomicy. Dołączona do lasera miarka pozwala od razu wyznaczyć odległości, bez udziału osób trzecich.

Wózek transportowy, młynarka

Pasjonaci czasem zapominają o swoim zdrowiu, przede wszystkim o kręgosłupie.  Dźwiganie nawet skrzynek narzędziowych może poważnie nadwerężyć nie tylko kręgosłup, kolana i inne stawy. Dla bezpieczeństwa dobrze jest mieć w swoim warsztacie, chociażby młynarkę. Nie zajmuje wiele miejsca, a z pewnością przyda się nawet podczas remontu lub przemeblowania.

Ukośnica do drewna

Sprzęt, który pozwala nie tylko w ekspresowym tempie przyciąć drewno, ale pomaga zrobić to z dużą precyzją. Ukośnica jest bezpieczniejsza i wygodniejsza w użyciu niż wszelkiego rodzaju pilarki i wyrzynarki ręczne. Dodatkowo można ją ustawić pod pożądanym kątem, by przyciąć wiele kawałków drewna dokładnie w identyczny sposób, bez odmierzania każdego z osobna.

Gwoździarka

Dzięki gwoździarce nawet konieczność wbicia kilkuset gwoździ nie jest problemem. Wygląda jak pistolet, a w magazynku znajdują się gwoździe, które są wbijane za pomocą sprężonego powietrza. Można je wbijać pod różnym kątem i głębokość.  Urządzenie to nie tylko przyspiesza prace i odciążą rękę, ale również w wielu przypadkach jest ułatwieniem. Wystarczy jedna ręka, drugą można wygodnie trzymać zbijane elementy.

Prezenty, których nigdy za wiele

Zanim zabierzesz się za poszukiwanie prezentu dla mężczyzny, który lubi majsterkować, postaraj się zorientować, czym najchętniej się zajmuje, co mu sprawia największą radość. Nieco inne narzędzia mogą ucieszyć miłośnika obróbki drewna niż hydraulika. Wystarczy okazać odrobinę zainteresowania, a zapalony hobbysta z pewnością nieświadomie poda Ci pewne wskazówki.