Dowiedz się, jakie wyróżniamy narzędzia pneumatyczne

Każdy mężczyzna przynajmniej raz w życiu miał w rękach narzędzia pneumatyczne. Naprawdę trudno sobie wyobrazić, aby było inaczej. Wszak te urządzenia bardzo często przydają się w życiu codziennym. Ich odpowiednie użycie może nam naprawdę ułatwić życie, ponieważ mają one dużo funkcjonalnych właściwości. Są też jednak narzędzia pneumatyczne, które są stosowane przy bardziej złożonych czynnościach.

Co zaliczamy do tych częściej stosowanych przez nas elementów? Narzędzia pneumatyczne to choćby zwykłe wiertarki. Na pewno każdy mężczyzna chociaż raz musiał użyć tego urządzenia. Służą one do wiercenia otworów, dzięki którym możemy na przykład umieścić obraz na ścianie. W zależności od potrzeby mamy do wyboru wiertarki przemysłowe i wiertarki warsztatowe. Różnią się one pomiędzy sobą mocą czy wytrzymałością. Są też dostępne wiertarki szybko i wolno obrotowe.

Chcesz kupić inne narzędzia pneumatyczne, które na pewno przydadzą Ci się kiedyś w domu? Pomyśl zatem o nabyciu wkrętarek. Do wyboru są wkrętarki pistoletowe, wkrętarki kątowe, wkrętarki impulsowe czy wkrętarki proste. Bardzo często używamy też szlifierek kątowych. To także narzędzia pneumatyczne. Szlifierki mogą być też proste, trzpieniowe, mimośrodowe czy taśmowe.

Coraz częściej wybieranymi narzędziami są też klucze pneumatyczne (o rozmiarach czopa 1/2’’, 3/4’’albo 1’’, które są najpopularniejsze). Spotykamy także klucze kątowe, klucze impulsowe, albo nasadki. Pewnie nie każdy słyszał, ale narzędzia pneumatyczne to też młotki pneumatyczne. Tutaj także mamy kilka rodzajów tych urządzeń. Są to choćby młotki igłowe proste, igłowe pistoletowe czy palcowe. Każdej tak zwanej „złotej rączce” przydadzą się również polerki automatyczne. Są one relatywnie niedrogie, a także mają naprawdę dużo korzystnych właściwości. Różnią się one pomiędzy sobą choćby ilością obrotów na minutę.

Zszywacze i sztyfciarki pneumatyczne może nie są już tak często stosowane przez zwykłych domowników, ale w niektórych przypadkach także mogą być na wagę złota. Z kolei gwoździarki pneumatyczne będą niezastąpione wszędzie tam, gdzie masowo wbija się gwoździe. Mowa tutaj oczywiście o specjalistycznych zakładach produkcyjnych. Teoretycznie przeciętnemu Polakowi tego typu narzędzia pneumatyczne nie powinny być aż tak bardzo potrzebne do szczęścia. Chyba, że wykonuje prace związane z łączeniem mebli, szafek czy komód. Zapewniają one bowiem niezawodne działanie i bardzo dobre efekty.

Do grupy narzędzi pneumatycznych zaliczamy choćby kompresory niskiego i wysokiego ciśnienia. Zazwyczaj produkuje się je tak, aby robiły jak najmniej hałasu. Posiadają one zawór do spuszczania wody kondensacyjnej czy zabezpieczenie przeciążeniowe silnika.

W firmie budowlanej nieodzowne są natomiast młoty pneumatyczne. Na pewno wielu z Was widziało robotników pracujących przy użyciu właśnie tego elementu. Zazwyczaj mają oni specjalne nauszniki i kask, ponieważ te elementy bardzo hałasują. Młoty pneumatyczne w pewnych sytuacjach są jednak nie do zastąpienia, a przydają się też pracownikom wykonującym roboty drogowe.