Wybór ekipy remontowej

Samodzielne wyremontowanie całego mieszkania, a nawet jednego pomieszczenia, to wielkie wyzwanie dla kogoś, kto nigdy nie przeszedł odpowiedniego szkolenia lub nie miał okazji do praktykowania. Naturalnie wszystkiego można się nauczyć, tym bardziej, że dzisiaj nie brakuje materiałów informacyjnych, wskazówek i instrukcji, chociażby w Internecie, jak samodzielnie wykonać nawet najbardziej skomplikowane prace. Wiele osób czuje się także dzisiaj w obowiązku spróbować własnych sił, albowiem każdorazowe wzywanie tzw. fachowca, jest po prostu odbierane jako kompletna bezradność. Trzeba jednak znać swoje możliwości i absolutnie nie podejmować się zadań, które zdecydowanie przerastają nasze umiejętności. Czym innym jest samodzielne skręcenie mebli ze znanej sieciówki lub odmalowanie całego mieszkania, a czym innym wypoziomowanie wylewki i położenie płytek gresowych czy podłączenie gazowe sprzętu w kuchni. Naturalnie wszystko to dotyczy ludzi, którzy nie uczyli się w szkołach zawodowych ani nie są związani profesją z takimi czynnościami. Istnieje bowiem dość liczna grupa osób, które są w stanie samodzielnie przeprowadzić remont domu czy mieszkania, ponieważ na co dzień zajmują się tzw. budowlanką, lub w przeszłości mieli okazję pracować przy bardziej brudnych i fizycznych zadaniach.

Profesjonalny remont tylko z fachowcem

Całej reszcie poleca się jednak skorzystanie z pomocy fachowców, którzy mają ogromne doświadczenie i know-how, tak potrzebne nie tylko przy remontowaniu, ale już przy planowaniu wszystkich prac. Bardzo często młodzi ludzie remontujący czy urządzający swoje pierwsze mieszkanie nie mają nawet pojęcia o praktycznych aspektach lokowania kontaktów i gniazdek do mediów w ścianach – a to jedno z pierwszych i podstawowych kwestii, jakie trzeba ustalić. Możliwość poradzenia się ekipy remontowej czy nawet zaczerpnięcie inspiracji od jej pracowników, którzy w swoim życiu wykonywali już setki różnych projektów – jest w tym wypadku nieodzowna.

Z całą pewnością inaczej powinno podchodzić się do wyboru ekipy remontowo-budowlanej w przypadku kupna mieszkania z rynku pierwotnego, a więc prosto od dewelopera, kiedy to mieszkanie jest oddane w stanie nadającym się do natychmiastowego wprowadzenia. Należy skonsultować się prawnie z http://adwokat-graczyk.com/kontakt. Są więc panele podłogowe, często są już odpowiednie drzwi – chociaż to zależy od indywidualnych ustaleń z deweloperem – podobnie jak okiennice. Kolor na ścianach to przeważnie biały, więc wymaga on zdecydowanie wymiany w dzisiejszych czasach, a cała reszta to już tylko urządzanie, aranżowanie wnętrz. Niewątpliwie jednak na każdym projekcie budowlanym znajduje się wiele chociażby ścianek, które można z powodzeniem przenosić wedle uznania klienta, więc rozkład pomieszczeń w mieszkaniu nie musi ostatecznie przypominać wcale tego, co zaplanował deweloper. A to wymaga już zatrudnienia profesjonalnej ekipy, która będzie potrafiła szybko i skutecznie uporać się z takim zleceniem.

Remont – rynek pierwotny i wtórny

Co zaś w przypadku nowoczesnych blokowisk i wspólnot, które zamieszkują bardzo drogie i przestronne mieszkania prosto od dewelopera jest bardzo ważne, to czystość i schludność przy realizowanych pracach. Bardzo ważne jest, aby ekipa remontowała zachowała całkowitą czystość nie tylko w samym mieszkaniu klienta, ale także na częściach wspólnych czy windach. O ile hałas w trakcie remontu jest zrozumiały, o tyle profesjonalne firmy doskonale wiedzą, jak wytłumić pomieszczenie, mają dodatkowo nowoczesne ciszej pracujące narzędzia i co najistotniejsze – sami ich pracownicy wiedzą, jak należy się zachować podczas wykonywania pracy.

W przypadku mieszkań z rynku wtórnego zakres prac budowlanych może być zdecydowanie szerszy, albowiem samo wyrównywanie ścian czy posadzek, ponowny wybór paneli czy płytek, wymiana starych instalacji – to ogromne koszty i dużo więcej brudnej, czasochłonnej pracy. Niewątpliwie jednak i w jednym i drugim przypadku, bez względu na wielkość i rodzaj mieszkania, każdy klient oczekuje profesjonalizmu od wynajętej przez siebie firmy, tym bardziej, że stawki godzinowe są w tej branży okrutne i każdy ma prawo za taką cenę oczekiwać jak najwyższego poziomu wykonania prac:
– w przypadku firm remontowo-budowlanych szczególnie mocno wpływają określone rekomendacje i słowa, jakie na temat pracy danego przedsiębiorcy powiedzieć mogą jego poprzedni zleceniodawcy,
– jeśli firma lub jej pracownicy w czymkolwiek się narażą – negatywna opinia może skutecznie uniemożliwić im otrzymanie nowych zleceń,
– tak samo jak zadowolony klient chwalący swoją firmę remontową na pewno będzie w stanie świadomie lub nieświadomie skierować do niej kolejnych klientów z własnego bliższego i dalszego otoczenia.

Add Comment