Remont łazienki to bardzo kosztowna sprawa

Łazienka to praktycznie najważniejsze domowe pomieszczenie. To miejsce, w którym załatwiamy najważniejsze potrzeby oraz znajdujemy czas i przestrzeń na odrobinę relaksu w postaci długiej kąpieli. Niektóry korzystają z niej nawet kilkanaście razy w ciągu dnia z czego przynajmniej kilka razy to szybki i odświeżający prysznic. Z łazienki korzysta każdy, a większość z nich najczęściej funkcjonuje w połączeniu z ubikacją. I właśnie to połączenie jest najtrudniejsze dla domowników, zwłaszcza kiedy w domu łazienka jest tylko jedna. W każdym razie przynajmniej raz na kilka a nawet kilkanaście lat łazienka wymaga generalnego remontu. I ten remont pośród wszystkich domowych pomieszczeń jest najdroższy. Jest mnóstwo rzeczy do zrobienia, a na ścianach i podłodze w łazience zawsze kładzie się glazurę, czyli płytki ceramiczne zwane popularnie kafelkami. W związku z tym sama konieczność zatrudnienia fachowca od kładzenia kafelek to już bardzo duży koszt, ponieważ cenią się Ci fachowcy bardzo wysoko.

Instalacja wodno kanalizacyjna i sanitarna

W każdym razie łazienka to również zaawansowana hydraulika. Podłączenie wszystkich urządzeń sanitarnych do odpływów, zmiany w kanalizacji czy dostosowanie rur i złączek – to kolejne mocne cenowo rzeczy, które trzeba zrobić. Większość fachowców od robienia łazienek uczy się już wszystkiego, żeby nie było konieczności dzielenia się pracą z innymi specjalistami. Jedną częścią jest przygotowanie połączeń wodno-kanalizacyjnych a drugą sprawą jest też montaż tych wszystkich sanitariatów. Ubikacja, umywalka czy prysznic – to też nie są najtańsze rzeczy, jeśli chodzi o robociznę. A przecież każdy dobrze wie, że koszt remontu składa się z kosztu robocizny i kosztów materiałów. I tutaj szybko wydatki mnożą się razy dwa, trzy a nawet cztery. Ceny płytek to dzisiaj naprawdę szaleństwo no a sanitariaty można kupić zarówno drogie jak i tanie po promocyjnej cenie. Wszystko zależy od tego ile ma co wytrzymać i na ile lat ma wystarczyć.

Kiedy i za ile – remont łazienki

Remont łazienki dobrze jest zrobić już tak, żeby wszystko było wykonane w nowoczesnych i ekonomicznych technologiach. Kilka rożnych dodatków i gadżetów na pewno dodatkowo zwiększy koszty remontu. Podstawowy prysznic z brodzikiem będzie kosztował kilkaset złotych ale już prysznic z dyszami i masażem to będzie wydatek rzędu dwóch tysięcy i więcej. Jeśli chcemy mieć zwykła ubikację to wydamy około trzystu złotych. Ale przecież możemy mieć też ubikację automatyczną, która wodę spuści kiedy od niej odejdziemy. Na taką też będziemy musieli wydać ponad tysiąc złotych. Każdy musi sam zdecydować, jaki budżet może na remont łazienki przeznaczyć. Trzeba się jednak liczyć z tym, że nawet najmniejsza łazienka wykończona standardowo pochłonie na remont blisko dziesięciu tysięcy złotych. I to tak zrobiona będzie naprawdę standardowo. Trzeba też się liczyć z tym, że nie każda osoba podająca się za fachowca będzie nim w rzeczywistości. Dlatego też lepiej polegać na opinii swoich znajomych i wziąć jakiegoś fachowca z polecenia. Bo wtedy można mieć przynajmniej pewność, że inni byli z tej osoby zadowoleni.

Add Comment