Meble i gadżety do przedpokoju

Wiadomo, że ważne jest pierwsze wrażenie i odnosi się to nie tylko do kontaktów międzyludzkich. Równie ważne jest na przykład pierwsze wrażenie po wejściu do domu. Dlatego tak ważne jest, by urządzić przedpokój, który będzie nie tylko praktyczny użytkowo, ale także stylowy.

Jak urządzić przedpokój?

W każdym domu czy mieszkaniu, przedpokój łączy w sobie wiele zadań. Tak jak wspomniane było wyżej, jest ważną wizytówką, a w tym samym czasie także miejscem, gdzie często musi pomieścić się wiele par butów oraz ubrań mieszkańców (a także okrycia wierzchnie gości). Musi być on więc zadbany, a jednocześnie funkcjonalny. Dlatego też wyposażenie wnętrz jakimi są przedpokoje, wymaga zawsze dobrego zaplanowania. W takim pomieszczeniu nie powinno pojawiać się wrażenie chaosu więc niewskazane jest wstawianie tam dużej ilości różnych mebli. Obecnie najlepszym rozwiązaniem wydają się być meble nowoczesne, których minimalistyczna stylistyka pomoże w zachowaniu elegancji. Takie meble to na przykład pojemne szafki na buty: wysokie z szufladami albo niskie – z miejscem na siedzisko. Kolejnym ważnym meblem w każdym przedpokoju jest szafa na odzież wierzchnią i dodatki. Taka w nowoczesnej stylistyce będzie wysoka i praktyczna (z wieloma drążkami i wewnętrznymi szufladami (np. na czapki, szaliki i rękawiczki. Tego rodzaju meble będą pojemne, dzięki czemu sprawią, że rzeczy nie będą leżeć „na wierzchu”, a przedpokój będzie zawsze uporządkowany.

Gadżety do przedpokoju

Nowoczesne meble do przedpokoju mogą być wykonane z drewna, ale również ze szkła i metalu. W zapomnienie odchodzą obecnie masywne szafy z otwieranymi skrzydłami, a zastępowane są meblami z wygodnymi, przesuwanymi drzwiami. Komfortowym i funkcjonalnym rozwiązaniem jest również mały regał na buty, który jest alternatywą dla szafki i pozwala na szybki dostęp do wybranego obuwia. W przedpokoju oprócz najbardziej uniwersalnych mebli warto umieścić także mniej oczywiste meble i dodatki, które także stać się mogą bardzo przydatne. Będzie to na przykład siedzisko (pufa) albo ławeczka, które znacznie ułatwią zdejmowanie i zakładanie butów. Kiedy przedpokój ma niewielkie rozmiary, dobrym rozwiązaniem staje się mebel łączący w sobie funkcje zarówno siedziska, jak i szafki na buty. Pozwala on na zaoszczędzenie miejsca, a zarazem wygląda bardzo ciekawie. W większych przedpokojach sprawdzić się może ławeczka, np. w stylu retro (z ozdobnymi nóżkami). Kolejną przydatną rzeczą będzie niewielka komoda, do której włożyć można rzeczy niezbędne przy wychodzeniu z domu (klucze, chusteczki, krem do rąk, rękawiczki). Może być ona miejscem, na drobne przedmioty, które nie pasują nigdzie indziej. Bardzo ciekawym elementem w przedpokoju może stać się designerska deska wieszakowa (w wyjątkowym kształcie, np. drzewa). Nada ona wnętrzu charakteru, a jednocześnie przyda się do zawieszania kluczy, mokrych jeszcze kurtek, a także okryć wierzchnich gości. Co ważne, wybierając meble i dodatki do przedpokoju, warto postawić na przedmioty w kolorach jasnych i pastelowych, bo pozwolą one na optyczne powiększenie niewielkiego przecież wnętrza.

Tworząc ten artykuł, korzystaliśmy z wiedzy i doświadczenia zespołu sklepu internetowego Designforhome.pl

Add Comment