Tradycja czy nowoczesność? Jakie meble dobrać do Twojego stylu?

Planując remont mieszkania oraz budowę domu za każdym razem zastanawiamy się, jak zaaranżować nasze wnętrze. Po jakie meble sięgnąć: tradycyjne, a może nowoczesne? Które dodatki będą najlepsze? Jaki kolor ścian dobrać? – Te i wiele innych pytań z pewnością zadają sobie osoby, które marzą o tym, aby nadać swoim wnętrzom jedyny i niepowtarzalny klimat. Aby ułatwić Wam to niezwykle trudne zadanie, przygotowaliśmy krótki opis poszczególnych rodzajów mebli.

MEBLE TRADYCYJNE

Meble tradycyjne często określane jako klasyczne to z pewnością dobre rozwiązanie, jeżeli chcemy nadać wnętrzom szyk i elegancję. Bez względu na rodzaj okien, ścian oraz dodatków stanowią idealną kompozycję z innymi przedmiotami.

Gdzie najczęściej możemy zobaczyć meble tradycyjne?

Najczęściej meble klasyczne możemy spotkać w salonach połączonych z jadalnią. Z pewnością każdy z nasz kojarzy kompleks mebli złożonych z: barku, komody, witryny, stołu oraz krzeseł. Przeważnie w podobnych kolorach, takich jak na przykład: czereśnia, złota platyna, jasny krem oraz intensywny orzech.

Z pewnością są to meble funkcjonalne, które w wielu przypadkach wykonywane zostają z materiałów wysokiej klasy. Podczas aranżacji wnętrz warto zastanowić się nad kolorem ścian oraz stylem mieszkania, w którym chcemy je urządzić. Meble tradycyjne będą dobrym rozwiązaniem, jeżeli planujemy styl klasyczny, kolonialny lub francuski. Zapewne nie odnajdą się podczas aranżacji wnętrza na wzór boho, rustykalny, czy retro.

MEBLE NOWOCZESNE

Tak naprawdę ciężko określić i wypisać wszystkie rodzaje mebli nowoczesnych, ponieważ z dnia na dzień ich przybywa. Coraz więcej sklepów dąży do tego, aby tworzyć produkty dostępne dla każdego — bez względu na status społeczny czy materialny. Zdarza się, że ten sam mebel możemy spotkać w luksusowym domu i przydrożnym barze.

Atrakcyjne ceny nowoczesnych mebli to w pewnym sensie duży plus i jednocześnie minus. Producenci z każdej strony kuszą nas nowościami, które chcemy wprowadzać do naszych domów i dlatego coraz częściej na nowo aranżujemy nasze wnętrza. Z drugiej strony niska cena nie zawsze idzie w parze z jakością, więc zdarza się wielokrotnie, że takie meble służą nam tylko przez chwilę.

Czym charakteryzują się meble nowoczesne?

Przede wszystkim wyznaczają nam trendy panujące w aranżacji wnętrz. Obecnie niezwykle popularne są jasne wnętrza w stylu skandynawskim, rustykalnym oraz glamour.

Najczęściej możemy spotkać pikowane fotele, krzesła lub sofy z ciekawymi nóżkami o intensywnych lub pastelowych kolorach. Idealne połączenie stanowi również surowe drewno w towarzystwie metalowych akcentów, na przykład drewniane półki ze stalowymi stelażami.

Istnieje wiele sposobów na aranżację naszego wnętrza. Wszystko zależy jednak od stylu oraz budżetu, którym dysponujemy. Ważne jest również, aby skorzystać z czasem z tradycyjnych rozwiązań takich, jak przemalowanie starych mebli.

Coraz częściej możemy zauważyć pomieszanie różnych sposobów aranżacji, architekci łączą ze sobą meble klasyczne z akcentem nowoczesnym, co również wygląda fascynująco.

Portal albmart.pl pomógł nam przy pisaniu tego artykułu.

Add Comment