Drewno i metal – jak je wykorzystać w aranżacji wnętrz

Drewno i metal są wykorzystywane w aranżacji wnętrz od wielu lat. Ale dopiero od niedawna te dwa surowce z taką częstotliwością spotykamy w pojedynczych konstrukcjach. Połączenie obu elementów daje bowiem niesamowity efekt. W jakich wnętrzach się sprawdzą?

Zupełnie różne, ale dopełniające się surowce

Drewno kojarzy się z ciepłem, metal z zimnem. Drewno to natura, metal – nowoczesność. Połączenie tych dwóch surowców to połączenie ciepła z chłodem i wprowadzenie w naturę odrobinę nowoczesności. To maleńki romans przyrody z cywilizacją. To co je łączy od początku to trwałość, solidność i pewność.

Drewno i metal do aranżacji wnętrz

Obecnie na rynku znajdziemy bardzo wiele drewniano-metalowych kombinacji. Nabywając takie meble możemy mieć gwarancję, że będą nam one służyły przez kolejne dekady. Najczęściej spotykaną meblową wersją takich połączeń są np. stoły z drewnianymi blatami i metalowymi nogami albo masywne, drewniane komody z wplecionymi tu i ówdzie metalowymi akcentami. Całość wygląda stabilnie i lekko zarazem. Masywny kawał drewna współgra tu z mieniącymi się, cieniutkimi elementami z metalu. Do połączenia tych surowców stosuje się najczęściej taśmy stalowe i inne łączniki ciesielskie.

W jakich wnętrzach sprawdzą się drewno i metal

Drewno i metal fantastycznie odnajdą się we wnętrzach rustykalnych, klasycznych, retro, nowoczesnych i industrialnych. Jeśli masz sporą przestrzeń, a ściany Twojego domu wyłożone są cegłą takie meble są dla Ciebie. Jeśli lubisz przytulne otoczenia obok miękkich sof i ciepłych koców możesz śmiało postawić na drewniany stolik kawowy na cienkich, metalowych płozach. A jeśli jesteś wielbicielem stylistyki industrialnej zdecyduj się na metalową podłogę i drewniane filary. Klasycznymi dodatkami do wnętrz wypełnionych drewnem i metalem są zielone rośliny w pomarańczowych donicach lub bukiety kwiatów w szklanych wazonach oraz obrazy na ścianach, a dominujące kolory to najczęściej biel, szarość, czerń lub ciemna czerwień.

Drewno i metal osobno

Nie musisz kupować samych mebli, by cieszyć się ulubionymi surowcami we wnętrzu swojego domu. Z łatwością połączysz drewno i metal, zestawiając je obok siebie w dwóch różnych produktach. Możesz zacząć od drewnianych schodów i metalowych poręczy. Drewniana komoda obok metalowego stolika ze szklanym blatem też świetnie się sprawdzi. A jeśli masz w domu drewniane podłogi wystarczy, ze dokupisz kilka metalowych lamp, by zyskać pożądany efekt. Te dwa surowce sprawdzą się też w innych częściach domu. Jeśli Twoja kuchnia wyłożona jest drewnianymi blatami lub ma podłogę z desek, ciekawym pomysłem będzie do niej wstawić lodówkę w kolorze metalu, a obok niej taką samą kuchenkę i zmywarkę. Jeśli w Twoim przedpokoju pojawiają się drewniane akcenty, przełam je metalowym wieszakiem na płaszcze i parasole. A jeśli w łazience dominują metalowe elementy wyposażenia(bateria zlewu, podajnik na mydło i kubeczki na pastę), wstaw do niej małe drewniane skrzyneczki na kosmetyki.

Add Comment