Pomysł na firmę – firma remontowa!

Jeżeli zastanawiacie się nad własnym biznesem i nie macie za wiele pomysłów to można zacząć od najważniejszego, czyli od zastanowienia się nad tym, co potrafimy robić dobrze albo najlepiej. Każdy na to pytanie ma swoją własną odpowiedź. Jeśli jednak stwierdzicie, że macie talent do remontowania, malowania albo znacie się na wykończeniówce to bez wahania zakładajcie własną firmę. Bo to jest doskonały pomysł na firmę – firma remontowa albo firma remontowo – budowlana. Jeśli jednak znacie się tylko na remontach, ale niekoniecznie na budowlance – to po prostu otwórzcie firmę oferującą remonty. Dzisiaj usługa taka jak remont mieszkania to bardzo pożądana usługa wykonywana przez setki jeśli nie tysiące firm w całej Polsce. Jest bardzo duża konkurencja w tej branży ale i nadzwyczajnie duży popyt. Można powiedzieć, że po prawdziwym boomie na remont mieszkania pozostał bardzo duży popyt ale również ceny zaczęły znowu rosnąć do granicy opłacalnych.

Założenie własnej firmy wiąże się z wizytą w Urzędzie Miasta albo Urzędzie Gminy. Wystarczy podejść do jednego okienka i w ciągu jednej wizyty można dzisiaj stać się przedsiębiorcą. Bardzo ważne wybrać dobre PKD, czyli numer klasyfikacji działalności gospodarczej. Każda wykonywana w ramach firmy grupa usług jest ujęta w innym PKD. Bardzo ważne jest podanie odpowiednich numerów klasyfikacji, dzięki temu w łatwy sposób można prowadzić statystyki dotyczące prowadzonych działalności gospodarczych w Polsce. Jeśli zatem będziecie oferować remont mieszkania to musicie zapytać w Urzędzie, w którym składacie wniosek o to, jakie będzie PKD dla tego właśnie rodzaju działalności.

Otwierając działalność gospodarczą, czyli w skrócie swoją firmę, warto też postarać się o dofinansowanie z Urzędu Pracy. Może ono wynieść nawet dwadzieścia tysięcy złotych, nie mniej jednak trzeba spełnić kilka warunków. Na pewno bardzo ważne jest to, żeby być na bezrobotnym od co najmniej pół roku. No i do tego dochodzi konieczność stworzenia biznes planu. Trudno jednak jest go napisać biorąc pod uwagę, że będziemy oferować jedynie remont mieszkania, jako główny element działalności. No ciężko będzie raczej w takim planie napisać, jakie planujemy osiągać przychody. Ale na pewno z łatwością można określić szacowane koszty na starcie działalności. I takie dofinansowanie bardzo pomaga w pokryciu tych kosztów związanych z rozruszaniem działalności.

Własna firma to świetny pomysł na poradzenie sobie w obliczu rosnącego bezrobocia. Każdy może założyć własną firmę i pracować na swój rachunek. Bez względu na to co będziemy robić. Jeśli chodzi o remont mieszkania to jest to świetny produkt, który teraz jest bardzo popularny i można powiedzieć kolokwialnie, że się świetnie sprzedaje. Nie mniej jednak remont mieszkania to usługa, której nie wykonuje się za wiele naraz. Jeśli mamy liczną ekipę zatrudnionych pracowników to oczywiście możemy sobie pozwolić na kilka remontów na raz. Ale na początku firmy będzie to trudne. Dlatego właśnie zaczynając od pojedynczych zleceń trzeba swoją firmę rozwijać aż do takiej, w której będziemy zatrudniać jak najwięcej pracowników.

Add Comment