Dodatkowe pieniądze po godzinach – malowanie ścian

Każdy dzisiaj myśli o tym jak zarobić pieniądze, które pozwolą na swobodne życie. Życie bez stresu, że braknie od pierwszego do ostatniego. Wiadomo, że każdy chciałby mieć dobrą pracę i godziwą pensję, która umożliwiałaby życie w dobrobycie od początku do końca miesiąca. Nie każdy jednak może się pochwalić odpowiednimi zarobkami pochodzącymi z jednego źródła, czyli z jednej wykonywanej pracy. Ci, którym naprawdę zależy na tym, żeby coś osiągnąć i coś zarobić, najczęściej decydują się na pracę po godzinach. Bardzo często usługą świadczoną w formie tak zwanych fuch są usługi malarskie. To najprostszy rodzaj wykonywanej pracy fizycznej, a jednocześnie najlżejszy i najlepiej płatny. Wiadomo, że profesjonalne usługi malarskie do najtańszych nie należą, dlatego też nie każdego stać na to, żeby sobie do malowania wziąć kilkuosobową ekipę doświadczonych malarzy. Każdy też patrzy na to, żeby taki remont domu czy odświeżenie zrobić za najmniejsze pieniądze. Dlatego właśnie ogromnym zainteresowaniem cieszą się właśnie domorośli malarze, którzy oferują swoje usługi na różnych portalach usługowo – ogłoszeniowych.

Oferowanie usług remontowych, jakimi są niewątpliwie usługi malarskie wiąże się też z koniecznością zainwestowania pieniędzy w odpowiedni sprzęt do pracy. Co się może przydać malarzowi? No przede wszystkim pędzle do malowania, wałki, kuwety do farby, wszelkiego rodzaju mieszadła oraz przede wszystkim farby. Nie mniej jednak koszty farby to są zawsze koszty materiału, a więc te pokrywa zawsze klient. Jeśli jednak kupujemy farby dla klienta sami to możemy sobie spokojnie doliczyć marżę, czyli Naszą prowizję od sprzedaży tych właśnie farb. Może się to wydawać nieetyczne, ale przecież transport i czas poświęcony na kupno farb za klienta też sporo kosztują.

Nie zapomnijcie oczywiście zgłosić się do lokalnego urzędu terytorialnego i otworzyć działalność gospodarczą. Nie działajcie w szarej strefie. Jeśli pracujecie gdzieś na umowę o pracę to spokojnie możecie otworzyć własną działalność. Płacicie wtedy najniższą składkę ZUS bo resztę odprowadza Wam pracodawca. Ale mając zgłoszoną działalność nie musicie się martwić o legalność takich prac po godzinach. Na każdą możecie przecież wystawić fakturę za wykonaną pracę. Dzięki temu macie święty spokój, a usługi malarskie, które będziecie świadczyć będą w pełni legalne i opodatkowane.

Zaczynając jednak od najważniejszego to, żeby móc w ten sposób dorabiać, to przede wszystkim trzeba coś w tym zakresie umieć robić. Jeśli więc usługi malarskie to nie jest coś, co idzie Wam jak po maśle, może trzeba zaniechać planów o podbijaniu rynku mieszkaniowego remontami. Bo do niczego to dobrego nie zaprowadzi, jeśli robota czy prace przez Was wykonane będą musiały być przez kogoś poprawiane. Oczywiście, na początku możecie ćwiczyć i zdobywać kolejne poziomy swoich umiejętności, na przykłada malując nieodpłatnie u znajomych. Dzięki temu, jak już opanujecie usługi malarskie do perfekcji będziecie mogli rozpocząć ekspansję na lokalnym rynku usług remontowych. Ze swojej strony możemy jedynie życzyć wszystkim szczerze – powodzenia. Miejcie dużo siły, żeby móc w ten ciężki sposób pracować wtedy, kiedy już będziecie po pracy.

Add Comment