Ogrodzenia Przęsłowe: Wybór, Montaż i Utrzymanie

Znalezienie właściwego ogrodzenia nie musi być trudne. Na pewno na uwagę zasługuje ogrodzenie przęsłowe. Warto na jego temat dowiedzieć się więcej i poznać różnego rodzaju rozwiązania.

Ogrodzenie przęsłowe – poznajcie rodzaje 

Ogrodzenia przęsłowe dostępne są w wielu różnych wariantach. Można je dobrać pod kątem estetyki całej nieruchomości. Na pewno ponadczasowe są przęsła wykonane z drewna, które jednak wymagają regularnej impregnacji. Niemniej trzeba przyznać, że drewno prezentuje się naprawdę stylowo, przyciąga uwagę, ale też jest ponadczasowe. Przęsła z naturalnego drewna nie należą do zbyt tanich. Alternatywą dla takiego rozwiązania są przęsła ogrodzeniowe systemowe, które mają bardzo solidną i stabilną konstrukcję. Możecie np. wybrać takie o klasycznych prostokątnych panelach bądź nieco bardziej finezyjnych – pionowych. Tego typu ogrodzenie jest odporne na korodowanie. Dodatkowo ma dużą odporność mechaniczną. Nawet po długim czasie zachowuje swoje walory praktyczne i estetyczne. Pamiętajcie, by wybierać panele ocynkowane, które są nieco droższe od stalowych, jednak trzeba przyznać, że są zdecydowanie trwalsze. Możecie także postawić na tradycyjne przęsła ze stali z geometrycznym dekorem. Wbrew pozorom nie muszą być one rozwiązaniem tymczasowym. Również one wymagają zabezpieczenia przed korodowaniem, choćby lakierobejcą. 

Ogrodzenie z podmurówką czy bez – co będzie lepszym rozwiązaniem?   

Wielu inwestorów stoi przed dylematem, czy lepiej wybrać ogrodzenie z podmurówką, czy raczej postawić na takie, które jej nie posiada. Wszystko tak naprawdę zależy od Waszych preferencji. Pewne jest to, że ogrodzenie z podmurówką jest zdecydowanie bardziej stabilne. Możecie je wykonać nawet na nierównym terenie. Ponadto to co je wyróżnia, to także fakt, że zapewniają większy poziom bezpieczeństwa. Zdecydowanie trudniej je sforsować. Nie trzeba też obawiać się, że dzikie zwierzęta będą robić podkopy i spowodują np. zniszczenia Waszego ogródka warzywnego. To rozwiązanie jest jednak znacznie droższe i wymaga większego nakładu pracy. Mimo wszystko warto w nie zainwestować. Jeżeli chcecie przyspieszyć prace, to bardzo dobrze sprawdzi się też ogrodzenie betonowe, które jest bardzo tanie, choć nie ma takich walorów estetycznych jak ogrodzenia przęsłowe.   

Add Comment