Osiedle METROBIELANY i dzielnica Bielany a komunikacja z centrum i dzielnicami Warszawy

Warszawa to duży, miejski organizm, który jest powiązany ze sobą siecią „naczyń” komunikacyjnych.

Jedną z dzielnic stolicy są Bielany, kuszące zielenią, liczną infrastrukturą usługowo – handlową oraz, co najważniejsze, dostępem do metra! Dzięki temu szybkiemu środkowi komunikacji z Bielan dojedziemy aż na Ursynów.

METROBIELANY – dostęp do metra!

Dlaczego fakt, że dzielnica Bielany posiada dostęp do pierwszej linii metra ma tak duże znaczenie dla jej mieszkańców? Metro ma ogromną zaletę – jest uniezależnione od tak zwanych „korków”, które niestety w dużym mieście, jakim jest Warszawa są po prostu nieuniknione, zwłaszcza w godzinach szczytu, kiedy większość osób wychodzi z pracy lub właśnie do niej jedzie. W praktyce oznacza to, że z Bielan na Ursynów dojedziemy mniej więcej w takim samym czasie, niezależnie od tego czy podróżujemy o godzinie 17.00 – 19.00, kiedy korki potrafią dawać się we znaki, czy na podróż wybraliśmy godzinę 12.00, już po porannym szczycie.

W związku z tym, bliskość stacji Metro Młociny jest bardzo dużym plusem osiedla METROBIELANY. Pierwsza linia metra pozwala między innymi na szybki dojazd z Bielan do centrum Warszawy, gdzie mieści się wiele biur, instytucji kulturalnych, sklepów itp.

Bielany: tramwaje i autobusy w służbie lokalnej społeczności

Wiele osób zamieszkujących Bielany musi z różnych powodów (szkoła, praca itp.) codziennie dojeżdżać do innych dzielnic miasta. Właśnie dlatego tak istotne są środki miejskiej komunikacji, autobusy i tramwaje. Bielany oplatają ściśle linie komunikacyjne: przy pomocy autobusu linii 114 możemy dojechać na Targówek aż spod Uniwersytetu imienia Kardynała Stefana Wyszyńskiego, ma on swój przystanek również w okolicy stacji Metro Młociny. W sąsiedztwie tej stacji wytyczony został również przystanek tramwaju numer 11, który swoją trasę kończy w dzielnicy Ochota, natomiast dzięki autobusowi linii 156 dostaniemy się aż na Pragę – Północ. Podobne przykłady możemy mnożyć.

Fakt, że Bielany są skomunikowane z innymi częściami Warszawy jest dla mieszkańców dzielnicy bardzo istotne. To proste: każdy chce, by jego codzienna podróż do celu była możliwie jak najkrótsza. Nieodłącznym elementem życia w tak rozległym mieście, jak Warszawa, jest konieczność korzystania z komunikacji miejskiej i im sprawniej ona działa, tym lepiej. Dla użytkowników najważniejszy jest nie tylko czas dojazdu, ale także duża liczba potencjalnych połączeń.

Podsumowując: Bielany to dzielnica, która ma prawdziwego asa w rękawie dla swoich mieszkańców, czyli obecność pierwszej linii metra. W związku z tym, jest skomunikowana z centrum Warszawy, Ursynowem czy Śródmieściem. Bliskość do stacji metra Metro Młociny stanowi również bardzo dużą zaletę osiedla METROBIELANY. Co więcej, dzielnica Bielany proponuje także połączenia tramwajowe i autobusowe, co dla mieszkańców Bielan ma ogromne znaczenie. Zaoszczędzony na codziennych podróżach czas można spożytkować w inny, lubiany przez siebie sposób.

Add Comment