Jak wybrać dobry traktorek ogrodowy w rozsądnej cenie?

Traktorek ogrodowy jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób, które zajmują się koszeniem trawników o dużej powierzchni. Ci, którzy są zmuszeni do czasem nawet i wielogodzinnej pracy oraz pielęgnacji swojego ogrodu, z pewnością mogą być tym w pewnym stopniu zmęczeni. Osoby koszące choć raz w tygodniu trawę z traktorka ogrodowego byłyby z pewnością bardzo zadowolone, zwłaszcza te, które cierpią na wiele schorzeń i bóle np. stawów, co przy korzystaniu ze zwykłej kosiarki może być niezwykle uciążliwe. Czy jest jednak możliwe znalezienie dobrej jakości traktorka do ogrodu w dobrej cenie? Odpowiadamy w niniejszym artykule. Zapraszamy do wnikliwej lektury!

Jaki traktorek ogrodowy do trawnika wybrać?

Podjęcie odpowiedniej decyzji w związku z wyborem traktorka ogrodowego może być trudne, ponieważ na rynku jest dostępnych wiele różnych modeli. Warto jednak czasami dopłacić trochę więcej, niż zakupić urządzenie w możliwie najniższej cenie, aby mieć pewność, że urządzenie będzie charakteryzować się niewielką ilością mankamentów. Warto wiedzieć, że nie wszystkie kosiarki z możliwością siedzenia są zaliczane do traktorków ogrodniczych, które często są wyposażone w dodatkowe akcesoria i mają większą funkcjonalność niż np. ridery, które nie posiadają np. zamiatarek, aeratorów, zbieraczy do liści, odśnieżarek czy łańcuchów przeciwśniegowych. 

Czym charakteryzuje się dobry traktorek ogrodowy?

Koszenie trawy bywa czasami frustrującym zajęciem. Warto jednak co jakiś czas się tego zadania podejmować, aby ogród zachował estetyczny wygląd. Warto wybrać jednak do tego sprzęt dobrej jakości, aby móc szybko i efektywnie skosić trawę. Przydatne do tego celu urządzenie zwane traktorkiem ogrodowym powinno mieć przede wszystkim bardzo dobre parametry techniczne. Zaliczamy do nich między innymi odpowiednią moc silnika – im większa moc, tym koszenie trawy przebiega sprawniej. Wiąże się to też oczywiście z wyższą ceną, sięgającą do nawet 4 – 6 tysięcy złotych. Do silników godnych uwagi zaliczamy te jednocylindrowe oraz czterosuwowe. Oprócz tego, traktorek ogrodowy powinien posiadać wydajny mechanizm koszący. Popularne są modele, w których ścięta trawa zbierana jest w umieszczonym w traktorku koszu. Te nieco droższe urządzenia są także często wyposażone w opcję mielenia trawy – jest to niezwykle przydatne osobom posiadającym duże trawniki, ponieważ w koszu może zmieścić się znacznie więcej trawy i rzadziej będzie trzeba go opróżniać.

Cena traktorka a jakość

Przede wszystkim warto przypomnieć znane stwierdzenie, zgodnie z którym jakość idzie w parze z ceną. W odniesieniu do traktorków ogrodowych jest to jak najbardziej prawdziwe. Czy możliwe jest jednak znalezienie dobrego traktorka w rozsądnej cenie? Oczywiście, że tak. Najważniejsze jest, aby zastanowić się, do czego to urządzenie będzie nam potrzebne – czy tylko do koszenia trawy, czy też do na przykład odśnieżania chodnika przed domem zimą. Im więcej akcesoriów, tym wyższa cena. Najlepszym miejscem na porównywanie ofert jest oczywiście Internet – w nim można znaleźć wszystko w jednym miejscu i wybrać najbardziej dogodną dla siebie ofertę.

Add Comment